مزایای بیمه عمر

در مقالات قبلی، درباره بیمه عمر و چیستی آن کامل به شما توضیح دادیم. همچنین در مقاله سوالات رایج درباره بیمه عمر، به تمام سوال‌هایی که ممکن است ذهن شما را درباره این بیمه مشغول کرده باشد پاسخ دادیم. در صورت نیاز می‌توانید آن را مطالعه کرده و اطلاعاتی که لازم است را کسب کنید. در این مقاله نیز درباره مزایای بیمه عمر با شما صحبت می‌کنیم. بهتر است پیش از آن آشنایی مختصری با بیمه عمر پیدا خواهیم کرد.

بیمه عمر چیست؟

اگر به دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت هستید، اما با توجه به شرایط اقتصادی و تورم موجود در اقتصاد کشور همواره نگران سرمایه‌های خود هستید، باید به شما بگوییم، بیمه عمر یکی از راه‌های ایجاد پس انداز قابل توجه، در مدت‌زمان است. این بیمه یکی از زیرشاخه‌های بیمه اشخاص است که مزایای بسیاری دارد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه این بیمه‌نامه به مقاله بیمه عمر چیست مراجعه کنید و آن را بخوانید.

مزایای بیمه عمر

 • کمک به گردش اقتصاد کشوری

سرمایه‌های اندکی که بیمه‌گذاران به عنوان حق بیمه به شرکت‌ها می‌پردازند، توسط بیمه‌گران در پروژه‌های اقتصادی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این صورت گردش چرخه اقتصادی کشور رو به بهبود قرار می‌گیرد. علاوه بر این بیمه‌گذاران نیز از سود به دست آمده در پروژه‌ها به صورت درصدی بهره می‌برند. اگر به دنبال سود بدون دردسر هستید، یکی از معدود راه‌ها خرید بیمه عمر است.

 • سرمایه گذاری و پس انداز

در بررسی‌های اولیه ممکن است سرمایه گذاری در بانک ها و پس انداز به آن شکل سودمندتر و تاثیرگذارتر به نظر بیاید. اما همانطور که احتمالاً می‌دانید برای دریافت وام و سرمایه‌گذاری در نظام بانکی باید در ابتدا مبلغ بالایی را به شکل سپرده در بانک قرار دهید. با تهیه بیمه‌نامه عمر ضمن پس‌انداز در طولانی‌مدت می‌توانید به دریافت وام بدون نیاز به ضامن و وثیقه نیز فکر کنید. در ادامه به این مورد نیز اشاره خواهیم کرد.

 • معافیت مالیاتی

سرمایه‌ای که در طول مدت زمان برای شما جمع‌آوری می‌شود هیچگونه مالیاتی دریافت نمی‌کند. این در صورتی است که مبالغی که افراد تحت عنوان حقوق بازنشستگی و مستمری دریافت می‌کنند، همراه با کسر مالیات می‌باشد.

 • انعطاف‌پذیری بیمه نامه

منظور از انعطاف‌پذیری این بیمه‌نامه، در واقع قدرت اختیار فرد برای انتخاب ذینفعان بیمه‌نامه و تعیین مقدار حق بیمه به صورت ماهانه است. علاوه بر این فرد می‌تواند در طول سال مقدار حق بیمه را مطابق با توانایی مالی خود، افزایش یا کاهش دهد.

 • وام گرفتن بدون ضامن و وثیقه

می‌توان به جرأت گفت مهم‌ترین مزیت بیمه‌نامه عمر، دریافت وام با سود کم و بدون نیاز به وثیقه و ضامن می‌باشد. کافیست در صورت نیاز به مبلغ پس‌انداز شده، به شرکت بیمه درخواست وام دهید. با توجه به سیاست‌هایی که شرکت بیمه مطابق آن رفتار می‌کند، می‌توانید پس از مدت مشخصی تا ۹۰ درصد سرمایه خود را به عنوان وام دریافت کنید. سودی که برای وام بیمه عمر تعیین می‌شود، معمولاً کمتر از ۵ درصد خواهد بود.

مزایای بیمه عمر
مزایای بیمه عمر

سودهای بیمه عمر

علاوه بر تمام مزایایی که در بالا گفته شد، شما می‌توانید روی سرمایه خود به دو صورت سود دریافت کنید. در ادامه هر دو نوع سود را برای شما شرح می‌دهیم:

 • سود تضمینی

خوب است بدانید سرمایه‌ای که شما از این طریق پس‌انداز می‌کنید، سود نسبتاً خوبی را به صورت کاملاً تضمینی دریافت خواهد کرد. معمولاً با گذشت چندین سال از مدت زمان بیمه نامه این سود مقداری کاهش می‌یابد، اما پس از آن روی عدد خاصی ثابت می‌ماند. برای مثال در سا‌ل‌های ابتدایی حدود ۱۶ درصد و در سال‌های بعدی ۱۳ درصد سود دریافت خواهید کرد. پس از آن تا پایان مدت زمان بیمه نامه به صورت ثابت ۱۰ درصد سود تضمینی دریافت خواهید کرد.

 • سود به دست آمده از مشارکت در پروژه‌های اقتصادی بزرگ

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، سرمایه‌های اندک شما می‌تواند به عنوان منابع مالی بزرگ در خدمت پروژه‌ها قرار بگیرد. از این طریق شما نیز می‌توانید در سود حاصله شریک باشید. معمولاً مجموع سود به دست آمده از هر دو طریق بیش از ۲۰ درصد خواهد بود.

پوشش‌های اضافی و سودمند بیمه عمر

علاوه بر تمام مزایایی که در بالا ذکر کردیم، پوشش‌های اضافی بیمه عمر نیز یکی دیگر از فاکتورهایی است که فرد را برای تهیه آن مصمم تر می‌کند. از جمله این پوشش‌ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوشش بیماری‌های خاص(شامل سکته قلبی و مغزی، انواع سرطان‌ها، بیماری‌های قلبی، پیوند اعضا)
 • معافیت از پرداخت حق بیمه در صورت از کار افتادگی بدون فسخ قرارداد
 • پوشش های مربوط به نقص عضو
 • پرداخت هزینه‌های درمانی پس از گذشت چندین سال
 • پوشش‌های مربوط به حوادث طبیعی و آتش‌سوزی‌ها

اگر با خواندن این مطالب برای تهیه بیمه‌نامه عمر ترغیب شده‌اید، کافیست برای خرید آن از بیمه پاسارگاد اقدام نمایید. بعد از این کار  علاوه بر اینکه تحت پوشش‌های بیمه‌نامه قرار می‌گیرید، می‌توانید از تمام مزایای گفته شده در مقاله نیز استفاده کنید. انتخاب با شماست. شما برای سرمایه‌گذاری و پس‌انداز منابع مالی خود کدام راه را انتخاب خواهید کرد؟

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *