مقدار وام در بیمه‌ی عمر

وام گرفتن در سیستم بانکی مثل گذشتن از هفت خان رستم، سخت است. حتما تا به حال برای شما پیش آمده که وارد این هفت خان شده و با دست خالی بیرون آمده باشید.

یکی از امکاناتی که در بیمه عمر پاسارگاد برای متقاضیان در نظر گرفته می‌شود، امکان دریافت وام بیمه‌ی عمر با سود 4 درصد و تا سقف 90 درصد از سرمایه‌ی موجود است. در این مقاله شرایط دریافت این وام را توضیح خواهیم داد.

مقدار وام در بیمه‌ی عمر چقدر است؟

مبلغ این وام بستگی به میزان اندوخته‌ی فرد متقاضی نزد شرکت بیمه دارد. طبیعتا هرچقدر میزان سرمایه‌ی فرد بیشتر باشد، مبلغ قابل دریافت در وام نیز بیشتر است. این مقدار 90 درصد از میزان سرمایه‌ی فرد است. برای مثال اگر فردی 40 میلیون سرمایه نزد شرکت داشته باشد،می‌تواند تا سقف 36 میلیون وام بگیرد.

مقدار سود بیمه عمر و نحوه محاسبه آن

نرخ سود در وام بیمه‌ی عمر پاسارگاد 4 درصد است. در ادامه توضیح دادیم که این سود چگونه محاسبه می‌گردد.

دو نوع سود به این بیمه‌نامه تعلق می‌گیرد:
  • سود تضمینی

یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در بیمه‌ی عمر همین سود تضمینی است که که میزان آن بر خلاف موسسات بانکی در طول زمان تغییری نخواهد کرد. نرخ این سود در تمام شرکت‌های بیمه یکسان بوده و تفاوتی با هم ندارد.

مطابق فصل دوم آیین نامه 68، نرخ این سود در دوسال اول 16 درصد، در دوسال دوم 13 درصد و در سال‌های بعدی 10 درصد می‌باشد.

  • سود مشارکتی

مطابق فصل چهارم آیین‌نامه‌ی 68، شرکت بیمه موظف است 85 درصد از سود به دست آمده در محل سرمایه‌گذاری این بیمه‌نامه را به حساب فرد سرمایه‌گذار واریز نماید.

محاسبه‌ی مبلغ این سود درابتدا ممکن نیست و سالانه پس از پایان فعالیت‌ها، محاسبه می‌گردد و به صندوق این بیمه‌نامه واریز می‌گردد.

با محاسبه‌ی اختلاف سود وام 20 درصدی و سود تضمینی 16 درصدی، شرکت بیمه تنها 4 درصد سود دریافت خواهد کرد. به بیان دیگر هنگامی که فرد اقدام به دریافت وام می‌کند، سرمایه‌ی او همچنان در جای خود باقی است و هر دو نوع سود را دریافت می‌کند. فقط گویا این مبلغ را از شرکت بیمه قرض گرفته است.

مدت زمان بازپرداخت وام چقدر است؟

توصیه‌ی ما به شما دریافت وام با اقساط 12 ماهه است چراکه از نظر اقتصادی به نفع فرد سرمایه‌گذار است. البته امکان دریافت وام به صورت 24 ماهه و 36 ماهه نیز وجود دارد.

نکته‌ی اول: اگر قصد دریافت وام از طریق بیمه‌ی عمر را دارید باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت عدم پرداخت به موقع اقساط، شرکت بیمه مبلغ قسط را از اندوخته‌ی شما کسر خواهد کرد.

در نتیجه اگر می‌خواهید به سرمایه‌گذاری شما لطمه‌ای وارد نشود، باید به موقع اقساط خود را پرداخت کنید.

نکته‌ی دوم: حداکثر زمان بازپرداخت این وام سه سال است. به عبارت دیگر دریافت کننده‌ی وام باید حداکثر تا سه سال پس از دریافت وام مبلغ آن را بازگرداند.

 

شرایط دریافت وام در بیمه‌ی عمر

  1. فرد بدون نیاز به ضامن و وثیقه می‌تواند وام دریافت نماید.
  2. امکان دریافت وام به تعداد از اندوخته‌ی فرد، پس از بازپراخت کامل وام قبلی برای متقاضی وجود دارد.
  3. قسط عقب افتاده در این وام معنایی ندارد. همان‌‌طور که پیشتر گفتیم، در این صورت شرکت قسط عقب افتاده را از سرمایه‌ی فرد برمی‌دارد. همچنین علاوه بر کارمزد، 2 درصد جریمه‌ی ‌تاخیر نیز باید توسط فرد پرداخت شود.
  4. حداقل باید 6 ماه از شروع قرداد بیمه‌نامه گذشته باشد تا فرد قادر به دریافت وام باشد. همچنین مبلغ سرمایه باید بیش از 200 هزار تومان باشد.

به زبان ساده برای دریافت این وام،باید حداقل 6 ماه از مدت سرمایه‌گذاری فرد گذشته باشد و فرد نباید قسط عقب افتاده‌ای داشته باشد. همچنین حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری شده نیز باید 200 هزار تومان باشد. علاوه‌ بر این‌ها نیازی به ارائه‌ی وثیقه و داشتن ضامن نیست.

این وام برای افرادی که ضرورتا و به صورت ناگهانی به پول احتیاج پیدا می‌کنند، بسیار توصیه می‌گردد. با دریافت این وام پوشش‌های بیمه‌نامه تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت. بنابراین می‌توانید در صورت داشتن این بیمه‌نامه، با اطمینان خاطر برای دریافت وام از شرکت بیمه‌ی پاسارگاد اقدام نمایید.

از این که تا پایان مقاله با ما همراه بودید سپاس‌گذاریم. در صورتی که هنوز سوالی دارید یا نظرات و پیشنهادات خود را با ما درمیان بگذارید.

لینک کوتاه مطلب: https://cutt.ly/BuAKDwj

ارسال یک نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *